Tur Adı Şeker Bayramı Yunanistan – Makedonya Turu
Tur Süresi 3 Gece 4 Gün
Gezilecek Yerler 07 – 11 Ağustos 2013 – Yunanistan Makedonya Turu – 3 Gece – Otobüs ile
Ürün Kodu 8679060ÇBT04NES
Tarihler 07.08.2013, diğer tarihleri sorunuz.

Şeker Bayramı Yunanistan - Makedonya Turu


Tur Programı

07 Ağustos Carsamba | İstanbul – Selanik

Akşam saat 22.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 22.30 de Beşiktaş Yıldız Camii Önü ve saat 23.00 da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik 610 km sürmektedir .

08 Ağustos Persembe | Selanik

Sabah erken saatlerde Hrisanthidis tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Öğle Yemeği Menüsü 20 Euro: Salata, meze tabagi (cacik- peynir salatasi-patlican salatasi), ana yemek (cupra veya tavuk veya kalamar), sarap veya uzo veya kola, gunun tatlisi ikramdir. Ardından otelimize hareket ve Geceleme otelimizde. Akşam saat 21:00’da Yunan Tavernasınra Özel eğlenceli Bayram Gala Yemeği. Geceleme otelimizde.

09 Ağustos Cuma | Selanik – Bitola – Ohri – Sveti Naum

Yunanistan gümrük işlemlerinin ardından Makedonya Bitola’ya hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bitola’ya varış. Otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz extra Bitola-Ohri-Sveti Naum turumuza katılabilirler (50 Euro) Bitola’da Atatürk’ün ilk askeri okulu İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Camii, İshak Paşa Camii, Saat Kulesini, Elveda Rumeli dizisinin çekildiği Osmanlı Çarşısı’nı göreceğiz. Kısa bir yolculuk sonunda Resne Niyazi Beyi sarayı ve doğduğu evi görüş fotoğraf molası ardından Ohri’ye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Çınar ağacı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların 7 fabrikasından bir tanesi Ohri kağıt atölyesinin görülmesi ve en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Alışveriş ve yemek için kısa bir serbest zaman ardından Ohri’ye 30 km uzaklıkta bulunan Stveti Naum’a hareket. Aziz Naum Klisesi ve Ohri gölünün kaynakları görülecektir. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Bitola’nın gece hayatından faydalanabilir.

10 Ağustos Cumartesi | Bitola – Üsküp – Tetova (Kalkandelen)

Sabah kahvaltımız ardından arzu eden misafirlerimiz extra tam gün Üsküp – Tetova (Kalkandelen) şehir turuna katılabilir. (50 Euro) Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi ve hemen yanındaki Mustafa Paşa Cami’nden başlayacak yürüyüş turumuzda, Kurtuluş kilisesi, Çifte Hamam, Kapan Han görülmesi. Öğle yemeği için mola. Ardından Davutpaşa Hamamı, Taş Köprü, Rahibe Terasanı Evi, Osmanlı döneminden kalma Tren İstasyonu şuan müze halinde görüldükten sonra Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan Tetova’ya (Kalkandelen) hareket ediyoruz. Burada Makedonya’daki en ilginç Osmanlı eserlerinden biri Alaca Cami’yi ziyaret ederek, Hacı Bektaş Harabati Baba Tekkesini geziyor ve Dergah’da derviş ile sohbet etme imkanı buluyoruz. Turumuzun bitmesi ile beraber Bitola’ya hareket. Otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Bitola’nın gece hayatından faydalanabilir.

11 Ağustos Pazar | Selanik –Kavala – Dedeağaç – Istanbul

Bitola Epinal Hotel’de alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından saat 07:00’de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması. Selanik güzergâhı üzerinden Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu. Kavala panoramik şehir turu. İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Ardından, Yaklaşık 150 km sonra Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın ünlü kentlerinden Dedeağaç’da kahve molası sonrası İpsala sınır kapısına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunan Freeshop’larında alışveriş imkânı. İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…