Tur Adı Şeker Bayramı Rusların Başkentleri Turu
Tur Süresi 7 Gece 8 Gün
Gezilecek Yerler 04-11 Ağustos 2013 – Kiev – St. Petersbugh – Moskova – 7 Gece 8 Gün – Türk Havayolları ile
Ürün Kodu 9106588ÇBT04NES
Tarihler 04.08.2013, diğer tarihleri sorunuz.

Şeker Bayramı Rusların Başkentleri Turu


Tur Programı

1.GÜN: İSTANBUL-KIEV

Türk Hava Yolları TK457 tarifeli seferi ile saat 07.55’de Kiev’e hareket. Saat 09.55’de Kiev’e varış ve Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz Panoramik Kiev şehir turu. Turumuz esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı’na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor. Burada da 40 dk.lık alış veriş molası veriyoruz. Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: KIEV

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pecarska Lavra Manastırı Turuna katılabilirler. Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde GÜZEL SANATLAR MÜZESİ ve dünyada başka bir eşi olmayan MİKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

3.GÜN: KIEV – ST. PETERSBURG

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu ile St. Petersburg’a hareket. St. Petersburg’a varış ve Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz Panoramik St. Petersburg şehir turu. Gezimiz esnasında; Nevsky Caddesi, Pushkin Anıtı, Eski Liman Fenerleri, Saray Meydanı, Birzhevoy Köprüsünden Vasilevsky adasına geçiş, Peter & Paul Kalesi, Aurora Zırhlısı, Hermitage Sarayı, Kanlı Kilise ve St.Isaac Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüş, odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: ST. PETERSBURG

Kahvaltı sonrası Arzu edenler öğleden sonra düzenlenecek olan Ekstra Hermitage ve Neva Nehir Tekne turuna katılabilir. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: ST. PETERSBURG

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler gün içinde düzenlenecek olan Ekstra Peterhoff Park ve Katerina Sarayı (Puşkin Kasabası) turuna katılabilir. Arzu edenler akşam düzenlenecek olan Ekstra Rus Dansları gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6.GÜN: ST. PETERSBURG – MOSKOVA

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve Rossiya Havayollarının FV141 no’lu seferi ile saat 12:00’da Moskova’ya hareket ediyoruz. Saat 13:30’da Moskova’ya varış. Panoramik Moskova şehir turu. Gezimiz esnasında; Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum’u, Bolsoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Poklonnoya Tepesi ve Kremlin Saray’ı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler düzenlenecek olan Ekstra Moscow By Night turuna katılabilir. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: MOSKOVA

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler gün içinde düzenlenecek olan Tam Gün Ekstra Kremlin ve Tretyakov Galerisi Turu (Yemekli) turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

8.GÜN: MOSKOVA-İSTANBUL

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da odaların boşaltılması ardından serbest zaman. Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler gün içinde Ekstra olarak düzenlenecek olan Nazım Hikmetin Mezarının bulunduğu Novodevici Mezarlığına ve Metro Arbat turuna katılabilirler. Tur bitimi havalimanına hareket ve Türk Hava Yolları’nın TK 416 nolu seferi ile saat 21:25’de İstanbul’a hareket. Rahat bir uçuşun ardından saat 123.35’de İstanbul’a varış.