Tur Adı Şeker Bayramı Kuzey İspanya Turu
Tur Süresi 6 Gece 7 Gün
Gezilecek Yerler 09 Ağustos 2013 – Kuzey İspanya Turu – 6 Gece – Türk Havayolları ile
Ürün Kodu 5982321ÇBT04NES
Tarihler 09.08.2013, diğer tarihleri sorunuz.

Şeker Bayramı Kuzey İspanya Turu


Tur Programı

09 Ağustos İSTANBUL – BILBAO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1317 tarifeli seferi ile saat 09.45’de Bilbao’ya uçuş. Yerel saat ile 12.55’de İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Turumuz sonrası otele yerleşme. Geceleme otelinizde

10 Ağustos BILBAO

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün San Sebastian & Pamplona turuna (45 Euro) katılma imkanı. Plaza de la Constitucion, Santa Maria del Coro Kilisesi, La Concha Plajı ve kırmızı tişörtlü gençlerin boğalarla birlikte dar sokaklarda koşması ile ünlenen ve geçmişi çok eskilere dayanan San Fermin Festivali’nin yapıldığı Pamplona şehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilboa’ya dönüş. Geceleme otelinizde.

11 Ağustos BILBAO – SANTANDER – GIJON – OVIEDO

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüz ile Santander’e hareket (105 km). Varışımızı takiben Santander panoramik şehir turu. Plaza del Generalísimo, Ayuntamiento, Plaza de la Esperanza ve San Francisco Klisesi görülecek yerler arasında. Tur sonrası Asturias bölgesinin ikinci başkenti kabul edilen Gijon’a hareket (180 km). Kısa bir görsel turun ardından konaklama yapacağımız Oviedo’ya doğru yola çıkıyoruz (30 km). Oviedo’ya varış ve şehir turu. San Salvador Katedrali, Santa Maria del Naranco, San Julian de los Prados ve San Miguel de Lillo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

12 Ağustos OVIEDO – LEON

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Leon’a hareket (125 km). Kısa bir yolculuğun ardından Leon’a varış ve şehir turu. Gotik Katedral, Rönesans döneminden San Marcos Kilisesi, Plaza de San Marcos, The Palacio de los Guzmanes, San Isidoro Bazilikası ve Casa de los Botines görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Burgos turuna katılabilirler (45 Euro). Katedral, De las Huelgas Manastırı, La Casa del Coredon, San Esteban Kilisesi, Cartuja de Miraflores ve Puerta de Santa Maria görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceşeme otelinizde.

13 Ağustos LEON – LUGO – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Sabah kahvaltısının ardından Lugo’ya hareket (230 km). Varışımızı takiben şehir turu. M.Ö. 13. y.y da İmparator Agustus onuruna yapılmış ve günümüze kadar sapasağlam kalabilmiş, içerisinde 85 savunma kulesi olan ve tüm şehri çevreleyen, İspanya’nın en eski ve en önemli eserlerinden biri olan Lugo Surları ile Katedral görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Santiago de Compostela’ya hareket. St. James Hac Yolu’nun son durağı olan Santiago de Compostela’ya varış ve şehir turu. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve 2000 yılı Avrupa Kültür Başkenti olan bu destansı şehirde Katedral, Plaza del Obradoiro, Pazo de Fonseca, Hostal de los Reyes Catolicos ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

14 Ağustos SANTIAGO DE COMPOSTELA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Vigo & Porto turuna (65 Euro) katılma imkanı. Sabah erken saatlerde otelden ayrıldıktan sonra ilk durağımız Galiçya’nın liman şehri Vigo. Eski şehir merkezi Casco Vello, Porta do Sol, Policarpo Şanz, Alameda ve Castro Kalesi turumuz sırasında görülecek yerler arasında. Tur sonrası Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan Porto’ya hareket. Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü görülecek yerler arasında. Tur sonrası Santiago de Compostela’ya dönüş. Geceleme otelinizde.

15 Ağustos SANTIAGO DE COMPOSTELA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan La Coruna turuna (45 Euro) katılabilirler. La Coruna turumuzda dünyanın en eski deniz feneri olan Herkül Kulesi (Torre de Hercules), San Anton Kalesi ve Plaza de Maria Pita görülecek yerler arasındadır. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Tur sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1320 sefer sayılı uçağı ile saat 13.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

*** İspanya’da Barcelona ve Katalonya’nın çeşitli bölgelerinde oteller gecelik 0.75 EUR – 1,5 EUR arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.