Tur Adı Şeker Bayramı İtalya – Fransa – İspanya Turu
Tur Süresi 7 Gece 8 Gün
Gezilecek Yerler 09 Ağustos 2013 – İtalya – Fransa – İspanya Turu – 7 Gece – Türk Havayolları ile
Ürün Kodu 5113566ÇBT04NES
Tarihler 09.08.2013, diğer tarihleri sorunuz.

Şeker Bayramı İtalya - Fransa - İspanya Turu


Tur Programı

09 Ağustos İSTANBUL – TORINO – CENOVA (300 km)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1309 sefer sayılı uçuşu ile 11.35’te Torino’ya hareket ve yerel saat ile 13.35’te Torino’ya varış. Varışı takiben pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, özel otobüslerimiz ile Milano’ya hareket. Milano’ya varış ve panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Duomo Katedrali, La Galeria(Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı vardır. Şehir turu sonrası Cenova’ya hareket varışımıza istinaden otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam sahil boyundaki kafelerde dolaşma imkanı, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10 Ağustos CENOVA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından ve panoramik şehir turu. İtalya’nın en eski ve en ünlü liman şehri Cenova’da turumuz boyunca görülecek yerler arasında, liman bölgesi, Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre della Lanterna, sarayları ile ünlü Garibaldi Caddesi bulunmaktadır. Ardından dileyen misafirlerimiz Portofino & Cinque Terra ( 55 € ) ekstra turuna katılabilirler. Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terra’ya gidiyoruz. (Beş Topraklara) . Karayolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede; Riomaggiore-Manarola-Corniglia-Vernezza-Monterossa al Mare gezeceğimiz 5 köy. Güzellik ve muhteşem manzarası, Günümüzde Açıklar youlu(via dell Amore) olarak bilinen ünlü yolu ve şarap yudumlaya bileceğiniz cafeleri ile sizi buyuleyecek. Turumuzun ardından Portofino’ya hareket. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso Keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierasının incisi Portofino kasabısın da Rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki Lüks Cafeler , Barlar dünyaca ünlü butikleri ve limanlarda demirleyen lüks yatlar ile ünlü bub şirin kasabada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, yine tekneler ile Cenova limanına gidiş. Geceleme otelimizde.

11 Ağustos CENOVA – NICE (200 km)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Nice şehrine hareket. Yol üzerinde San Remo’da mola ve yol durumumuza göre, rehberimizin belirlediği süre çevreyi keşfetme fırsatı için serbest zaman. Nice’e varışın ardından panoramik şehir turu. Turumuz ünlü yürüyüş caddesi, Promenade des Angleis caddesi ile başlıyor. Daha sonra Nice Limanı, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Akropolis, Adliye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Muhteşem Nice şehrini seyretmek ve fotoğraf çekmek üzere Castle Hill, Laparc Du Chateu, Nice Kalesi’ ne çıkıyoruz. Tur sonrası kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimize ekstra olarak düzenlenecek Monaco & Monte Carlo -Kumarhaneler ( 70 € ) turu. Özel otobüsümüz ile otelimizden hareketle Avrupa’nın göbeğinde krallıkla yönetilen minicik ülke Monaco’ya varıyoruz.Yol boyu inanılmaz bir manzara sizi bekliyor. Burada panoramik bir şehir turu yapıp ardından kumarhaneleriyle ünlü rüya kent Monte Carlo’ya geçiliyor. Geceleme otelimizde.

12 Ağustos NICE – MARSILYA (230 km)

Sabah kahvaltısının ardından Marsilya’ya hareket. Yol süremiz ve rehberimizin ön gördüğü zamanlama doğrultusunda, yolculuğumuz sırasında mola vereceğimiz yerler arasında Cannes yer almaktadır. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan extra St. Tropez turuna katılabilirler (20 €). St. Tropez, Fransız Riviera Cote D’ Azur’da bulunan dünya Jet sosyetenin yaşadığı evlere, muhteşem kumsallara sahip ve bir çok alışveriş imkanlarının bulunduğu dünyaca ünlü bir tatil kasabasıdır. Turumuzun ardından Marsilya`ya hareket ve varışın ardından panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; 19.yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.

13 Ağustos MARSILYA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Aix-en-Provence ve Avignon ( 80 € ) turuna katılabilirler. Marsilya’ya sadece 25 km. uzaklıkta bulunan bu Aix-en-Provence minik şirin Fransız şehri yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan Avignon; Ortaçağdan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St.Benezet köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tarihi ve kültürel güzelliği ile her zaman bizi büyülemiştir. Geceleme otelimizde .

14 Ağustos MARSILYA – BARCELONA (510 km)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Barcelona’ya hareket. Yol boyunca Montpellier ve Perpignan’ da fotoğraf çekme imkanı. Varışımıza istinaden yapılacak olan şehir turu La Sagrada Familia Katedrali, Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Kale Semti, Kraliyet Sarayı, Barcelona Limanı, İspanya ve Catalunya Meydanı, Colon Meydanı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından, ilk günün yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Ekstra Flamenko Gecesi( 50 € ) Gezisi, gezimizi daha da renklendiriyor. Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak Flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko dansı eşliğinde en ünlü içecek olan Sangria’nızı yudumluyarak çok keyifli bir akşam geçireceksiniz. Gezi sonrası otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

15 Ağustos BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimizle ekstra Gerona & Figueras (60 € ) turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi Mahellesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

16 Ağustos BARCELONA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Ardından havalimanına hareket. Türk Havayolları’nın TK 1856 sefer sayılı uçuşu ile 17.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

*** İtalya, Fransa ve İspanya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.

**** Hepsi Bir Arada Ekstra Tur Paketi | 270 € ****
Paket Turlar: Aix-en Provence & Avignon (80 €) + Figueras ve Girona (60 €) + Flamenko Gecesi (50 €) + Monaco & Monte Carlo (70 €) + Portofino & Cinque Terra (55 €) + St. Tropez (20 €). Ekstra turlarımızı paket (toplu) olarak 335 € yerine 270 €’ya alabilirsiniz.