Tur Adı Şeker Bayramı Baltık Kıyıları Turu
Tur Süresi 6 Gece 7 Gün
Gezilecek Yerler 07, 08 Ağustos 2013 – Helsinki Tallin Riga Turu – 6 Gece – Türk Havayolları ile
Ürün Kodu 8092714ÇBT04NES
Tarihler 07.08.2013, diğer tarihleri sorunuz.

Şeker Bayramı Baltık Kıyıları Turu


Tur Programı

1. Gün İSTANBUL – HELSINKI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.30’ da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1761 sefer sayılı uçuşu ile 08.55’de Helsinki’ye hareket. Lokal saat ile 12.20’de varışımızın ardından alanda bekleyen otobüsümüzle Helsinki şehir turu. Turumuz sırasında Taş Kilise, Sibelius Heykeli, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Belediye Binası, Hükümet Konağı, Uspensky Ortodoks Katedrali, Havis Amanda Heykeli, Helsinki Açık Şehir Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Porvo turu (70 Euro). Finlandiya´nın en önemli ve eski tarihi şehirlerinden olan Porvo şehri, Finlandiya´nın güney kıyısında, Helsinki´nin 50 Km. doğusunda yer alan, İsveç Finlilerinin ağırlıklı olarak yasadığı ve İsveç dilinin konuşulduğu, nehir kıyısında şirin bir şehirdir. 1300’lu yıllarda Krallar, Carlar, Papazlar ve Sanatcilar, Finlandiya’nin tarihi ve eski baskentlerinden Turku ile St.Petersburg arasinda kullandiklari bu yola Kral yolu adini vermisler ve bu yolun Porvo’dan geçmesi buraya ayrı bir tarihi zenginlik vermistir. Eski Porvo şehri Finlandiya´nın kültür şehir hazinesidir. Orta cağ kent planından kalma, alçak yapili, küçük tahta evleri, pastoral bahçelerin ve dar sokakları ile eşsiz bir tarihi ağac kenttir. Porvo’nun kendine has manzaralarından olan kirmizi plaj evleri de Porvo`nun sembolü haline gelmiştir. Porvo`da uretilen ve kendine has cikolatalarinida tatmadan ayrilmiyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün HELSINKI – TALLINN

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Helsinki Limanı’na transfer. Lüks feribot ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket. 2 saatlik yolculuğun ardından Tallinn’e varış ve şehir turu. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmış ve en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olarak bilinen Tallinn şehir turumuz esnasında; eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panaromik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’ nın en eski ve hala aktif halde hizmet veren eczanesi gezilip görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

3. Gün TALLINN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Rocca Al Mare turu (60 Euro). Deniz kenarındaki 79 hektarlık uçsuz bucaksız ormanlık bir araziye yayılmış eski Eston tarzı ahşap yapıların eşsiz koleksiyonunun sunulduğu bu müzede farklı bölge ve yüzyıllara ait çiftlik evleri, yel değirmenleri, su değirmenleri, ahşap şapeli, ahşap okulu arasında gezerken Estonların eski kırsal yaşamına doğru bir zaman yolculuğuna çıkıp aynı zamanda yerel kıyafetler giymiş müze görevlileriyle yerel dansları öğrenme fırsatını elde ediyoruz. Tur bitiminde otele dönüş. Geceleme otelinizde.

4. Gün TALLINN – PARNU – RIGA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Riga’ya hareket. Estonya-Letonya sınırını geçmeden sonra Estonya’ nin Baltık Denizine kıyı olan şirin sayfiye kasabalarından biri olan Parnu’ da mola veriyoruz. Parnu kasabasını gözlemleyip öğle yemeğimizi yedikten sonra Tallinn’ e devam ediyoruz. Ormanlar içerisinden geçerek sürecek yolculuğumuz sonrası Riga’ya varış ve şehir turu. 13. yy başında Almanlar tarafından kurulmuş ve 1997 yılından beri Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan Eski Riga turumuz sırasında şehrin mimari ve güzellik bakımından sembolleri haline gelmiş Blackhead’s House, Dome Katedrali, Cat House, St. Peter Kilisesi, Büyük ve Küçük Esnaf Loncaları, Barut kulesi, Özgürlük Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

5. Gün RIGA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan “Cesis – Türk Şehitliği – Sigulda” turu (70 Euro). Gauva Nehri Vadisi sırtlarında kurulmuş Cesis şehri turunda Letonya’nın en etkileyici ve en iyi korunmuş Cesis Kalesi, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nda esir ve şehit düşmüş Türk askerleri için yapılmış Türk Şehitliği görülecek yerler arasındadır. Cesis turu sonrası Sigulda’da serbest zaman. Daha sonra Letonya’nın en yüksek doğal bölgesi olarak bilinen Gauja Vadisi boyunca yapılacak turumuzda Gutman Mağarası ve Turaide Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Riga’ya dönüş. Geceleme otelinizde.

6. Gün RIGA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Vilnius turu (95 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir turumuz sırasında St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi, Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, Kehribar Müzesi, Dawn Kapısı, şehrin en güzel panoramik fotoğraflarının çekildiği yerlerden birisi olan Subacius Tepesi ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turusonrası yaklaşık 2 saat serbest zaman. Tur sonrası Riga’ya hareket. Geceleme otelinizde.

7. Gün RIGA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman.13.30’da havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1758 sefer sayılı uçuşu ile 15.40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.